Planten > Succulenten, cactussen, caudiciformen, Bromeliaceae, Aizoaceae
Sempervivum en Jovibarba
Lily-Anne Vereecken:
Mooi! Ziet er heel gezond uit! Heb je hem op een winderig plaatsje gezet Frankie? (Mont Ventoux) Het is daar ook heel winderig ( toen wij ooit daar waren toch ) 😄😂🤣
Frankie Wulleman:
--- Citaat van: Lily-Anne Vereecken op 3 mei 2021, 14:38:48 ---Mooi! Ziet er heel gezond uit! Heb je hem op een winderig plaatsje gezet Frankie? (Mont Ventoux) Het is daar ook heel winderig ( toen wij ooit daar waren toch ) 😄😂🤣
--- Einde van citaat ---
Zeker L.A., hij bevindt zich op een verhoogd bed pal in de zuidwestenwind.
Lily-Anne Vereecken:
Ik begin meer en meer last te krijgen van het sempervivum virus . Tja, wat doe je er aan?
Prachtig sempervivum klein soortje gezien op het internet, maar blijkbaar vrij duur om 1 plantje te laten verzenden vanuit Duitsland : sempervivum blue mouse ears . ( ja geen hosta ! )
Als er iemand weet waar die aan een redelijke prijs te koop is of een scheutje van deze soort te veel mocht hebben , kunnen we misschien een ruil organiseren.
Bert Stegeman:
sempervivums zijn inderdaad mooi heb er een sempervivum tuin bij gemaakt al even geleden ;D
Lily-Anne Vereecken:
Voor mijn benaamde sempervivum,s heb ik eindelijk een goede oplossing gevonden tegen de overvloedige regen .
Mijn bescheiden verzameling staat in plastieken potten , op die manier kan ik ze goed onkruidvrij houden en de namen gemakkelijker onthouden. Het is ook beter voor mijn rug . Ze staan in een zeer doorlaatbaar medium, maar ondanks dat, kunnen ze in deze potten toch nog te veel water krijgen door ons wispelturig klimaat.
Potten hebben heel wat gaten onderaan - Op de bodem zitten er , voor een 7 tal cm , styrodur strookjes in om gewicht te verminderen en minder medium te bevatten.- (omdat ze dat niet echt nodig hebben )
Door deze regenbescherming kan ik nu zelf bepalen hoeveel water ze krijgen en zal ik vermoedelijk rot kunnen voorkomen . Het uitzicht van de regenbescherming valt mij heel goed mee en stoort niet in de tuin !
Dankzij W. Kan ik hier hopelijk nog lang van genieten .
Navigatie
[0] Berichtenindex
[#] Volgende pagina
[*] Vorige pagina
Naar de volledige versie