Er zijn veel redenen te bedenken waarom mensen NIET deelnemen aan het (een) Forum Lily-Anne. Je somt er daar al enkele op : tijdsgebrek, "angst", gebrek aan technische kennis, enz...
In de loop der jaren (en ook uit gedachten wisseling met de moderators van het SRGC) ben ik al heel wat aan de weet gekomen hieromtrent. De mensen reageren soms op totaal onverwachte wijzen.
Zo is de angst om "fout" te zijn is voor sommige mensen duidelijk een reden om niet (meer) op het forum te komen. Ik ken er al enkele waarbij dit het geval is. De schrik om bij een foute benaming of zo op de vingers getikt te worden zit bij bepaalde mensen heel hoog... al zijn die terechtwijzingen meestal nóg zo goed bedoeld, toch worden ze vaak ervaren als een "terechtwijzing" en niet op prijs gesteld. Dat is natuurlijk jammer en volledig fout, maar het is nu eenmaal zo.
Sommige "achterblijvers" geven zelfs als reden op dat veel foto's die verschijnen té goed zijn...

Ze schamen zich als het ware om hun "minderwaardige" beelden te posten... natuurlijk weer volledig fout, maar toch is het zo.
Technische moeilijkheden ?? We proberen op bepaalde plaatsen in dit forum met handen en voeten het gebruik van het forum te begeleiden. Mensen die dan nog problemen hebben kunnen ook per mail op de nodige begeleiding rekenen ! Op die manier zijn een aantal deelnemers die bij hun debuut op de sukkel waren inmiddels uitgegroeid tot vlotte, ervaren en zeer gewaardeerde posters ! We helpen graag !
Je hebt misschien al gezien, dat een befaamd detective uit de wereld van Agatha Christie sinds kort in elke aflevering van ons tijdschrift de lezers ter hulp snelt om opvallende onderwerpen die in het forum aan bod kwamen onder de aandacht te brengen.
Gebrek aan interesse om kennis te delen of via het forum te verwerven is nog zo een reden. Als mensen dat niet willen, daar geen tijd en/of energie willen in steken, dan kun je ze per slot van rekening niet dwingen hé. Bepaalde mensen vinden het vervelend om na het posten van foto's bestookt te worden met allerhande vragen... opnieuw fout, maar het is een feit !
Ik zou nog een tijdje kunnen doorgaan, Lily-Anne, maar ik zal het hierbij maar laten. We kunnen het "gereedschap" dat het Forum is "ter beschikking" stellen, maar als men weigert er gebruik van te maken, dan is daar niet veel aan te doen. En dat geldt voor alle activiteiten die de vereniging aanbiedt :
- waarom komt niet iedereen naar de lezingen ?
- waarom schrijft niet iedereen artikels voor het tijdschrift ?
- waarom neemt niet iedereen deel aan de groepsuitstappen en -reizen ?
- waarom zit niet iedereen te posten op het forum ?
- waarom komen niet meer mensen naar het etentje dat wij in de zomer organiseren ?
enz... enz...
Ik wil echter eindigen op een positieve noot : we zijn een kleine maar langzaam groeiende vereniging en de deelnemingsgraad van onze leden aan onze activiteiten is
ontstellend hoog ! Als je ziet dat zowat de helft van de leden de lezingen bijwoont, dat een vijfde van de leden mee gaat op een vierdaagse reis, dat de bus bijna te klein is als we een eendaagse uitstap organiseren, dat de activiteit op het forum ondanks alles tot nu toe elk jaar al is gestegen, enz...enz... dan kunnen we als vereniging alleen maar ontzettend tevreden zijn met het percentage "deelname" van onze leden. Maar alles kan natuurlijk beter - dus alle suggesties van meedenkende leden zijn natuurlijk welkom !