Vlaamse Rotsplanten VerenigingNederlandse Rotsplanten Vereniging
De bloemen van Narcissus tazetta ontwikkelen zich langzaam, ondanks de lichte vorst.
Citaat van: Luc Scheldeman op 1 februari 2025, 17:44:20Citaat van: Frankie Wulleman op 31 januari 2025, 20:06:03Citaat van: Luc Scheldeman op 30 januari 2025, 08:36:36Een potje Narcissus "Craigton Clumper" van Ian Young.Zoals zijn naam suggereert deelt hij gemakkelijk.Weet iemand waar de verschillen tussen de verschillende "Craigton xxx" zitten ?De verschillen zijn nihil, Luc. In de tuin zie ik dat Craighton Clamper veel beter vermeerdert dan Craighton Clumper in tegenstelling tot deze laatste zijn naam. Clamper zaait zich daarbij ook vlot uit, waarbij de zaailingen identiek zijn aan de moederplant. Ook Wim had indertijd dezelfde vaststelling dat Clamper veel beter deelt dan Clumper. Clamper is ook ietsje forser. Ik dacht dat er in totaal een vijf of zes van deze Craighton's waren? Het zijn in ieder geval heel gemakkelijke tuinplanten en kunnen dus perfect buiten. Het is ook mijn ervaring, dat wanneer de bollen gelift en gedeeld worden, dat de bloei het jaar erop acherwege blijft. Het tweede jaar erop gaan ze terug bloeien zoals voorheen.De Craigton Clumper vermeerdert hier wel goed en bloeit elk jaar uitbundig.Heb je nog andere van de "Craigton" reeks in bezit ?Ik heb enkel Clumper en Clamper.
Citaat van: Frankie Wulleman op 31 januari 2025, 20:06:03Citaat van: Luc Scheldeman op 30 januari 2025, 08:36:36Een potje Narcissus "Craigton Clumper" van Ian Young.Zoals zijn naam suggereert deelt hij gemakkelijk.Weet iemand waar de verschillen tussen de verschillende "Craigton xxx" zitten ?De verschillen zijn nihil, Luc. In de tuin zie ik dat Craighton Clamper veel beter vermeerdert dan Craighton Clumper in tegenstelling tot deze laatste zijn naam. Clamper zaait zich daarbij ook vlot uit, waarbij de zaailingen identiek zijn aan de moederplant. Ook Wim had indertijd dezelfde vaststelling dat Clamper veel beter deelt dan Clumper. Clamper is ook ietsje forser. Ik dacht dat er in totaal een vijf of zes van deze Craighton's waren? Het zijn in ieder geval heel gemakkelijke tuinplanten en kunnen dus perfect buiten. Het is ook mijn ervaring, dat wanneer de bollen gelift en gedeeld worden, dat de bloei het jaar erop acherwege blijft. Het tweede jaar erop gaan ze terug bloeien zoals voorheen.De Craigton Clumper vermeerdert hier wel goed en bloeit elk jaar uitbundig.Heb je nog andere van de "Craigton" reeks in bezit ?
Citaat van: Luc Scheldeman op 30 januari 2025, 08:36:36Een potje Narcissus "Craigton Clumper" van Ian Young.Zoals zijn naam suggereert deelt hij gemakkelijk.Weet iemand waar de verschillen tussen de verschillende "Craigton xxx" zitten ?De verschillen zijn nihil, Luc. In de tuin zie ik dat Craighton Clamper veel beter vermeerdert dan Craighton Clumper in tegenstelling tot deze laatste zijn naam. Clamper zaait zich daarbij ook vlot uit, waarbij de zaailingen identiek zijn aan de moederplant. Ook Wim had indertijd dezelfde vaststelling dat Clamper veel beter deelt dan Clumper. Clamper is ook ietsje forser. Ik dacht dat er in totaal een vijf of zes van deze Craighton's waren? Het zijn in ieder geval heel gemakkelijke tuinplanten en kunnen dus perfect buiten. Het is ook mijn ervaring, dat wanneer de bollen gelift en gedeeld worden, dat de bloei het jaar erop acherwege blijft. Het tweede jaar erop gaan ze terug bloeien zoals voorheen.
Een potje Narcissus "Craigton Clumper" van Ian Young.Zoals zijn naam suggereert deelt hij gemakkelijk.Weet iemand waar de verschillen tussen de verschillende "Craigton xxx" zitten ?
Deze zal LucS ook wel herkennen, staat hier al jaaaaarenlang buiten, al wordt hij dit jaar niet verwend met het weer...Narcissus bulbocodium x N. romieuxii v. mesantlanticus - ik vond dit jaar voor het eerst een paar zaailingen in de buurt.
Citaat van: Luc Gilgemyn op 4 februari 2025, 18:52:48Deze zal LucS ook wel herkennen, staat hier al jaaaaarenlang buiten, al wordt hij dit jaar niet verwend met het weer...Narcissus bulbocodium x N. romieuxii v. mesantlanticus - ik vond dit jaar voor het eerst een paar zaailingen in de buurt.Staat daar nog iets geel bij Luc ?
Citaat van: Frankie Wulleman op 1 februari 2025, 23:03:22Citaat van: Luc Scheldeman op 1 februari 2025, 17:44:20Citaat van: Frankie Wulleman op 31 januari 2025, 20:06:03Citaat van: Luc Scheldeman op 30 januari 2025, 08:36:36Een potje Narcissus "Craigton Clumper" van Ian Young.Zoals zijn naam suggereert deelt hij gemakkelijk.Weet iemand waar de verschillen tussen de verschillende "Craigton xxx" zitten ?De verschillen zijn nihil, Luc. In de tuin zie ik dat Craighton Clamper veel beter vermeerdert dan Craighton Clumper in tegenstelling tot deze laatste zijn naam. Clamper zaait zich daarbij ook vlot uit, waarbij de zaailingen identiek zijn aan de moederplant. Ook Wim had indertijd dezelfde vaststelling dat Clamper veel beter deelt dan Clumper. Clamper is ook ietsje forser. Ik dacht dat er in totaal een vijf of zes van deze Craighton's waren? Het zijn in ieder geval heel gemakkelijke tuinplanten en kunnen dus perfect buiten. Het is ook mijn ervaring, dat wanneer de bollen gelift en gedeeld worden, dat de bloei het jaar erop acherwege blijft. Het tweede jaar erop gaan ze terug bloeien zoals voorheen.De Craigton Clumper vermeerdert hier wel goed en bloeit elk jaar uitbundig.Heb je nog andere van de "Craigton" reeks in bezit ?Ik heb enkel Clumper en Clamper.Het zijn Clumper en Clanger Frankie
Citaat van: Frankie Wulleman op 1 februari 2025, 23:04:28De bloemen van Narcissus tazetta ontwikkelen zich langzaam, ondanks de lichte vorst.Mooie resultaten Frankie , zonder bescherming buiten ?
Zonder bescherming, Danny. Het ganse jaar door. Staat hier toch al een jaar of 5.De bloemen houden ondanks het pokkeweer goed stand en er staat nog heel wat aan te komen. Het is geen evidentie om een mooi bloeiende plant te hebben. Hij is volledig winterhard, maar bij te hevige vorst bevriezen de bloemen. Hopelijks zijn de weergoden deze narcis wat gunstig gezind. Excuses voor de wat minder goede foto's, maar ze zijn genomen bij donker weer.
Narcissus romieuxii 'Julia Jane' en Cyclamen elegans.'Julia Jane' is geselecteerd door J.C. Archibald in 1966 uit een wildcollectie van Marokkaanse origine.Recent aangekocht in Kalmthout, dus normale bloeitijd kan iets later zijn.
Hier de Narcissus zonder sneeuw, komt van de Koos. Zijn benamingen zijn meestal juist!
Citaat van: Herman Mylemans op 16 februari 2025, 15:52:25Hier de Narcissus zonder sneeuw, komt van de Koos. Zijn benamingen zijn meestal juist!Ook zonder sneeuw niet goed Herman !