Schitterend die Cyclamens. De laatste foto tussen de rotsen, heel fraai. Dat langwerpige blad is wel bijzonder denk ik. Daar had best wel een bolletje mee naar Vlaanderen gekund. Maar ze hadden wel zaad zeker in het late seizoen.
Ja kwijlen doet een mens dan wel...
Let op ,ze staan op de "Cites lijst" Gerrit (maar dat wist je natuurlijk ook wel)en trouwens vergis je niet..... zulke planten hebben al een heel grote knoldiameter .Gelukkig zijn de knollen slim en kruipen ze meestal op onbereikbare plaatsen in of onder stenen etc... Het mag eigenlijk nooit, ook niet met kleintjes maar die grote dat is al helemaal taboe .Die maak je alleen maar kapot. Zaadjes mag in principe ook niet maar daar heb je veel meer aan. Krijg je meteen al de mogelijke variaties van die standplaats ! En die zaailingen pasen zich beter aan .
Het is een beschermde plant maar het absurde is dat ze ginder meedogenloos worden uitgeroeid (en liggen te sterven)als er nieuwe wegen worden aangelegd of in nog andere situaties .Meermaals gezien , en als je dan zo'n plantje zou meedoen om het te redden ben je strafbaar. Ja ook dat is idioot maar wel waar .