MET DE VRV OP REIS!

Gestart door MaggiY, 17 december 2017, 14:52:55

Vorige topic - Volgende topic

MaggiY

6-daagse groepsreis naar voormalig Oost-Duitsland van 10 tot en met 15 mei 2018. 8)

http://www.vrvforum.be/?p=5037

Wat een geweldige reis! De VRV is sterk in dergelijke reizen !!

What a super trip!  The VRV is strong in such  trips!!

Aberdeen, North East Scotland, UK.


http://www.srgc.net/forum/index.php?action=forum

Luc Gilgemyn

Another try to please our members Maggi - all credit goes to our Filip Wauters who did a great job putting this trip together, a real monkswork.

Nog eens een poging om onze leden te plezieren Maggi - alle lof gaat naar onze Filip Wauters die er een hele kluif aan had om deze reis samen te stellen, een echt monnikenwerk.  3))
Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

#2
Even dit topic aanvullen !

Zij die op reis trokken hadden weer maar eens overschot van gelijk - zij die thuis bleven hadden dan weer ongelijk.
Het werd een heel geslaagde trip.

Onze VRV reisverantwoordelijke had een heel gevarieerd menu voorgeschoteld met, gezien het seizoen, tal van indrukwekkende Rhodo- en Azaleamassieven, zowel in grote Botanische tuinen als in verfijnde Privé tuinen !  Ze bezorgden ons bijna een kleuren indigestie.



Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

#3
We kregen privé toelichting van grote namen in de rotstuin wereld (al willen ze dat niet gezegd hebben, het zijn stuk voor stuk vriendelijke en bescheiden mensen) - kijkjes in kwekerijen waarbij onze monden open vielen.


Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

We verdwaalden bijna in grote botanische tuinen... van waaruit soms ook adembenemende vergezichten te bewonderen vielen.

Sommige rotstuinen zijn van dergelijke afmetingen dat een koppel deelnemers bijna met de helikopter van de steile berghelling moest worden gered...  :o -4(

Ook kleinere rotsformaties in privé tuinen van specialisten waren dan weer makkelijker te bereiken.
Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

In een privé tuin moest dan weer een stevige helling met vele tientallen trappen overwonnen worden.
Het loonde echter de moeite !  Wanneer je hoort dat de (superfitte) tuinier 82 is en dat alle Rhodo's en Azalea's uit zaad opgekweekt werden, dan val je helemaal achterover.  Al was dit op deze helling niet aangeraden.
Na de afdaling was de tevredenheid en de bewondering groot.



Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

#6
Crevice tuinen en tuintjes konden natuurlijk niet ontbreken - eentje helemaal volgeplant met diverse Lewisia soorten.


Een Erigeron ovalifolium om "U" tegen te zeggen.

Prikkelbare mensen konden hun hart (en hun portemonnee  :o :o) ophalen in een grote cactuskwekerij.

Ik sluit af met een beeld uit de Bot. tuin van Hof - super verzorgd en super interessant.
Er zijn ook nog beelden die illustreren hoe bepaalde deelnemers de dorst te lijf gingen tijdens deze warme dagen - temp. tot 25°C - maar aangezien deze beelden voor bepaalde mensen compromitterend zouden kunnen zijn ))2 worden deze niet voor publicatie vrij gegeven  :o

Nogmaals dank en Filip en Tamara voor wie het samenstellen van deze reis ongetwijfeld een hele klus is geweest - de deelnemers danken wij ook namens het VRV bestuur voor de deelname en hun positieve bijdrage om er een geslaagde reis in een prima sfeer van te helpen maken.
Harelbeke-West-Vlaanderen

MaggiY

Aberdeen, North East Scotland, UK.


http://www.srgc.net/forum/index.php?action=forum

Luc Gilgemyn

Citaat van: Maggi Young op 16 mei 2018, 20:15:05
Wow!  ((3 ((3

Thanks Maggi !
I have over 500 pictures, hopefully I get some assistance to do more postings in the coming days/weeks/months.

Bedankt Maggi,
Ik heb meer dan 500 foto's, hopelijk komt er wat hulp om nog bijdragen met foto's te posten in de komende periode.  -2(
Harelbeke-West-Vlaanderen

Frankie Wulleman

De eerste reeks foto's ziet er wervelend uit, Luc. Jullie hadden er blijkbaar een heerlijke tijd in Germany.
Maar daarmee is de honger niet echt gestild natuurlijk ... hopelijk krijgen we nog wat meer te zien?
Hoe verliep het seizoen er trouwens in Duitsland? Zo te zien was het er ook vrij warm?
Lichtervelde, West-Vlaanderen

Bert Stegeman

prachtige beelden.
Ja wij Ik moest werken en bij het werk geen vrij krijgen --13 --13 --13
Maar des ondanks geniet ik hier van de foto's

Luc Gilgemyn

Citaat van: Frankie Wulleman op 16 mei 2018, 23:27:03
De eerste reeks foto's ziet er wervelend uit, Luc. Jullie hadden er blijkbaar een heerlijke tijd in Germany.
Maar daarmee is de honger niet echt gestild natuurlijk ... hopelijk krijgen we nog wat meer te zien?
Hoe verliep het seizoen er trouwens in Duitsland? Zo te zien was het er ook vrij warm?

Over het weer viel er niet te klagen Frankie.  Doorlopend temperaturen die opliepen tot 22 tot 25°C - bijna geen wolk gezien.  Ideale reisomstandigheden.  Ik laat bij gelegenheid nog wat meer foto's zien en ik hoop maar dat mijn reisgenoten ook een steentje bijdragen, er zijn alleszins meer dan voldoende kiekjes genomen.
De winter in Duitsland was even moeilijk geweest als de onze.  Wispelturig, met harde (nog lagere temperaturen dan bij ons) vorst, vrij laat in de winter.  Heel wat schade dus en vaak bij dezelfde plantenfamilies als bij ons.  Globularia's, Phloxen, Dianthus, enz... allemaal hadden ze het hard te verduren.  Ook bij de kwekers (zoals bij G. Stopp b.v.) was men ontevreden hierover, minder opkomst bij gezaaide soorten en heel wat slachtoffers bij gestekte jonge planten, zelfs in serres.
Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

  -5( Weinig reactie blijkbaar - de foto's worden nochtans druk bekeken - toch nog maar een poging wagen met een serie foto's van ons eerste tuinbezoek bij de  familie Koppenhagen in Wipperfürth.  Een stop onderweg naar onze eerste overnachtingsplaats in Eisenach.
Een stop die meer dan de moeite loonde.  Het gaat om een groooooote tuin (10.000 m2 als ik me niet vergis) die een nog steeds onvoltooide symfonie is.  Men is er in 1985 mee aangevangen en ook nu weer is men aan het uitbreiden...

Op foto 1 Herr Koppenhagen, de gebaarde figuur (mét lange broek) is blijkbaar onvermoeibaar al is hij de 21 al een tijdje voorbij.

Voor de rest kunt u genieten van de beelden, zo goed als géén plantennamen, maar des te meer planten !  -2(

Op het hoogste punt van de tuin staat een gebouwtje van waaruit je een overzicht hebt op een gedeelte van de tuin... lang niet alles is te zien.  Het is ook gelegen in één van de laatst aangelegde stukken tuin, vandaar dat de omgeving nog een beetje kaal lijkt.

Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

Vrij recente aanplant in hetzelfde deel van de tuin.

De laatste foto toont een stuk van een Acer japonicum dissectum, het zou niet de laatste zijn die we te zien kregen...  :o
Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

Rondkuierend komen we langzaam in een iets ouder gedeelte van de tuin met planten die al een zekere maturiteit bereikt hebben.

Veel groen en massa's Rhododendrons, Azalea's en Acers.  Volg mij :

Harelbeke-West-Vlaanderen