Arisaema

Gestart door Wim Boens, 10 april 2011, 22:28:58

Vorige topic - Volgende topic

Sven de Groot

Inderdaad een Arisaema costatum.
Ervaring krijg je pas net nadat je 'm nodig had.

Luc Gilgemyn

De berichten van vandaag werden overgezet naar Arisaema 2012 zie volgende link:
http://www.vrvforum.be/forum/index.php?topic=753.msg27894#msg27894
Graag daar verder posten aub  ((4
Harelbeke-West-Vlaanderen

Peter Verschelde

inderdaad costatum,hier  enkele foto's van het moment.
iemant ervaring met arisaema muratae?

John Weagle

Mijn Arisaema taiwanense vandaag. C.W. Philip MacDougall.

johnw

Peter Verschelde

mooie taiwanensis,in pot?

Lida Lourens

Mooie taiwanenesis.......en dat zo vroeg in de ochtend  ;)

Een zeer eenvoudige Arisaema. Toch had ik er vele van waarvan dit de enige is die is overgebleven.
Lida Lourens, Stadskanaal - Nederland - http://www.kijktuin-city-channel.nl

Wim Boens

Prachtige Arisaema's iedereen,

Die donkere A. concinnum van Peter is super evenals die A. taiwanense van John  ((14

Hier nu in bloei:

Arisaema fargesii
en het minuscule bloempje van Arisaema flavum var. flavum verstopt onder het blad van een naburige Arisaema.
Wim Boens
Wingene - West-Vlaanderen

Website VRV: http://www.vrvforum.be/
Facebook pagina VRV: http://www.facebook.com/pages/VRV-Vlaamse-Rotsplanten-Vereniging/351755598192270

Wim Boens

Hier nog twee Arisaema's die de voorbije dagen bloeiden:

A. consanguineum
en A. tortuosum
Wim Boens
Wingene - West-Vlaanderen

Website VRV: http://www.vrvforum.be/
Facebook pagina VRV: http://www.facebook.com/pages/VRV-Vlaamse-Rotsplanten-Vereniging/351755598192270

Gerrit Eijkelenboom

Arisaema tortuosum gaat bloeien. Hij is zo zwart, dat ik denk dat er zwarte bladeren en bloem aan komen. ))8

Lida Lourens

Gerrit, dit is een fantastisch systeem, om eerst de groei van de Arisaema te posten en dan de bloem. ( Deze is nu al de moeite van het bestuderen waard.)
Dat geeft een goede mogelijkheid tot vergelijking. Ik ben gelijk de tuin in gegaan om naar mijn Arisaema's
te kijken. De consinum en de speciosum zijn verrot, maar de tortuosum is alleen nog maar uitgelopen. De knol is nog geheel intact. Wacht nu vol spanning af.
groet Lida
Lida Lourens, Stadskanaal - Nederland - http://www.kijktuin-city-channel.nl

Peter Verschelde

gerrit ,
is dit niet tortuosum helleborefolium?
hier nog enkele bloemen die momenteel bloeien:

Gerrit Eijkelenboom

#236
Hierbij de link naar dit onderwerp vorig jaar.

http://www.vrvforum.be/forum/index.php?topic=380.100, antwoord 110 en volgend.

Zoals je ziet heeft Sven dat vermoeden uitgesproken en nu ik hetzelfde van u hoor, kan ik mijn label met een gerust hart veranderen.

Arisaema tortuosum var.helleborifolium dus.

Of toch maar niet. Alleen Arisaema tortuosum

Gerrit Eijkelenboom

#237
Na het plaatsen van het vorige bericht, heb ik advies gevraagd bij een Arisaema specialist. En hij mailde me het volgende: ik vat het samen.

Gezien het grote verspreidingsgebied komt er erg veel variatie voor bij A.tortuosum. Er waren 2 varianten bekend, nl helleborifolium en curvatum. Er bestaat nu onder taxonomen concensus dat de verschillen te klein zijn en de species A.tortuosum heeft geen onderverdeling meer.

De markering op de steel van bv.mijn plant is onderdeel van de natuurlijke variatie. Er bestaan de meest fantastische stengelmarkeringen, zo ook een gewoon groene. Allemaal gewone tortuosums. Het is een kwestie van geluk hebben.

Dat er nog steeds planten met de naam 'helleborifolium' gekweekt en verkocht worden heeft, denkt hij, commerciele redenen. Het staat interessanter.

Met dank voor het bovenstaande aan Pascal Bruggeman.

Peter Verschelde

gerrit ,
zeker interesant en dat kan ook gelden voor het griffithii/pradhanii/utile complex waar je brede, smalle lichte en donkere bloemen tegenkomt en commercieel aantrekkelijk
al zijn er daar ook verschillende voor en tegenstandes over te vinden .
voor een correcte benaming valt het te bezien welke botanicus je volgt
peter

Sven de Groot

#239
Inderdaad een mij nogal bekend voorkomende discussie... :-X
Ook hier staat Arisaema tortuosum (gekocht onder de naam "tortuosum var. helleborifolium", trouwens ::)) in bloei.
Ervaring krijg je pas net nadat je 'm nodig had.