Derde VRV lezingendag 2016 op 26 november te Gent

Gestart door Luc Gilgemyn, 11 september 2016, 10:33:31

Vorige topic - Volgende topic

Luc Gilgemyn

Ook onze derde lezingendag van dit kalenderjaar, op 26.11.2016, vindt  plaats  op  het  vertrouwde  adres: 

De plantentuin van de  universiteit  van Gent, Karel Lodewijk Ledeganckstraat 35, auditorium 4.

Aanvangsuur: 10 h.00 - einde omstreeks 15.00 u

Ook dit jaar konden we een buitenlandse gast strikken om de verplaatsing naar Gent te maken om ons op twee lezingen te vergasten.

Kurt  Vickery komt helemaal uit Engeland waar hij een zekere bekendheid heeft opgebouwd als "planthunter". Meer bepaald legt hij zich al verschillende jaren toe op het zoeken naar bijzondere wilde bolgewassen en  rotsplanten doorheen Europa, Azië en Noord Afrika.

De titels van zijn lezingen zijn wat dat betreft veel zeggend :

“Tulips  of  Kazakstan”  gaat uiteraard vooral over zijn vondsten van vele soorten wilde tulpen tijdens zijn talrijke expedities naar dit enorme land.

“Tulip  Hunter’s  favourite  weeds” klinkt dan weer wat mysterieuzer.  Hier laat hij ons kennis maken met alle andere opvallende planten en bolgewassen (niet tulpen) die hij tijdens tochten door Jordanië,  Griekenland,  Turkije, Azerbeidzjan, enz… op zijn weg vond.  Een bonte mix aan rariteiten is hier gegarandeerd.

Na afloop van de lezingen sluiten wij naar goede gewoonte af met onze inmiddels beroemde en beruchte VRV-tombola !

Wij hopen u weer talrijk te mogen begroeten !

Harelbeke-West-Vlaanderen

Frankie Wulleman

We kijken er met z'n allen naar uit, Luc! Dit zal ongetwijfeld weer een leuk dagje worden.
Lichtervelde, West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

26 november komt snel op ons af - tijd om een paar teasertjes te bekijken die Kurt Vickery ons stuurde !

Dat hij in zijn eerste lezing met de loftrompet zwaait naar de Tulpenrijkdom in Kazakstan is al bekend - dat er daar tulpen staan (en niet zo'n klein beetje) is hieronder duidelijk te zien !

[attachimg=1]


Na de tulpen laat hij het "onkruid" zien dat hij naast de tulpen op zijn vele reizen te zien kreeg - ik laat aan u het oordeel over of de benaming "onkruid" bij deze vele schoonheden wel passend is...     ))8 -2(

[attach=2]     [attach=3]     [attach=4]



Wij hopen en rekenen op een grote belangstelling !



Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn


De lezingendag is nu vlakbij mensen !

Op onze website kunt u nu ook lezen wat voor juweeltjes er allemaal op de tombola te winnen zijn, ga maar snel eens kijken !

http://www.vrvforum.be/?p=3958

Tot zaterdag !  ))(10
Harelbeke-West-Vlaanderen

Luc Gilgemyn

Als Bert en wellicht nog een paar anderen zaterdag niet kunnen afkomen, dan zullen we ze nog eens even laten zien dat ze ongelijk hebben.

Enkele kleine teasertjes van wat de afwezigen (die ongelijk hebben  -2( ) zullen missen.

Beklaag het jullie niet achteraf, er zijn geen excuses !

[attachimg=4]

Harelbeke-West-Vlaanderen

Bert Stegeman

inderdaad prachtige foto's.
Er zijn inderdaad geen excuses, Maar soms kan het niet anders.
volgende keer beter. :-[

Luc Gilgemyn

De lezingdag zit er weer op !

Een goed gevulde zaal, zelfs een aantal niet bollenadepten hadden de oversteek gemaakt !  :o ((3

Onze spreker deed zijn best en overspoelde ons met prachtige beelden en interessante wetenswaardigheden van en over indrukwekkende landschappen gevuld met de meest zeldzame, soms zelfs onbenaamde tulpen- en andere bolgewassen !  Een mens zou voor minder gaan dagdromen !

Een groot aantal aanwezige leden maakten ook van de gelegenheid gebruik om hun lidgeld voor 2017 te vereffenen, waarvoor dank !

De tombola was ook weer een topper, een aantal heel zeldzame en mooie plantjes en bollen waren te winnen.  Wij danken nogmaals de milde schenkers, behalve diegenen die reeds op de website werden geciteerd kwamen er nog onverwachte, waardevolle donaties van o.a. Sjaak de Groot en Ger van den Beuken.  Mijn verontschuldigingen als ik nog iemand vergeet.

Weer een topdag !  )))7
Harelbeke-West-Vlaanderen


Johan Keulemans

Tussen het luisteren en kijken door enkele foto's van tijdens de lezingen van Kurt Vickery.
Er zijn mensen die veel praten maar weinig zeggen en er zijn mensen die weinig praten maar veel zeggen.

The Host of the Seraphim (DCD)

Johan Keulemans

Met deze foto werden de lezingen afgesloten.
En de spreker die nadien nog de vragen stond te beantwoorden.
Er zijn mensen die veel praten maar weinig zeggen en er zijn mensen die weinig praten maar veel zeggen.

The Host of the Seraphim (DCD)

Frankie Wulleman

Prachtige lezingen zonder meer!
We werden al vaker getrakteerd door spectaculaire onco's door 'onze' bollenjagers, maar dit keer werden we daarboven op nog eens van de sokken geblazen door spetterende tulpen in de meest denkbare kleurencombinaties. Een lust voor het oog! Om nog maar niet te spreken in welke immense hoeveelheden ze daar groeien.
Tulpen, onco's, en de andere ontelbare plantaardige juwelen hebben ons door een koude, grijze dag geloodst.

Dikke duim voor mr. Vickery!  ((14

Ook nog een dikke merci voor de talrijke leden die planten schonken aan onze tombola!  ((3
Lichtervelde, West-Vlaanderen

Ruben Billiet

Ik kan enkel aanvullen dat het een zeer boeiende dag was!
Heel leuk om iedereen terug te zien, wat bij te praten, ... .
Dikke duim ook aan het bestuur om telkens opnieuw dergelijke aantrekkelijke affiche te maken!!  ((12