Saxifraga 2012

Gestart door Frankie Wulleman, 4 januari 2012, 13:26:32

Vorige topic - Volgende topic

Bart Moerland

Luc,

hier bloeien of gaan bloeien sommigen Saxen ook wat minder zoals Capeck en Neruda.
Maar anderen zoals de botanische bloeien weer meer.
De laatste twee jaar waren we door de strenge winters en de vele sneeuw ook wel erg verwend.

Maar veel saxes met himalaya bloed zitten hier bomvol..............wat een feest! ((12

Daarom een worteltje als traktatie voor ons huisdier!

'Saxifrages...the Backbone of the real Rockgarden'

Bart Moerland

Theo...

Mooie Gothenburg....want die is voorwaar niet echt makkelijk! ((12
'Saxifrages...the Backbone of the real Rockgarden'

Johan Keulemans

#122
Saxifraga 'Jan Neruda' moest vandaag zijn bloemen toch weer met (lichte) regen tonen.
Er zijn mensen die veel praten maar weinig zeggen en er zijn mensen die weinig praten maar veel zeggen.

The Host of the Seraphim (DCD)

Luc Gilgemyn

Intussen lag hier Saxifraga ferdinandi coburgii te baden in de zon Johan !
En hij kreeg zelfs bezoek !  ;)

Een plant van meer dan 10 jaar oud waaruit ik al herhaaldelijk afgestorven stukken heb verwijderd.
Harelbeke-West-Vlaanderen

Johan Keulemans

Het leven kan hard zijn he.

Saxifraga 'Mary Gold' had wel naast Ferdinandi Coburgii willen liggen denk ik.  ))2
Er zijn mensen die veel praten maar weinig zeggen en er zijn mensen die weinig praten maar veel zeggen.

The Host of the Seraphim (DCD)

Cor van Kapel

#125
Citaat van: Bart Moerland op  8 maart 2012, 23:23:08
gert!...je zit p*td*rie onbeschaamd reclame te maken 8)...en dat terwijl ik niet kan komen a.s zaterdag in Utrecht op de ledenvergadering omdat ik OPEN DAG heb en alle verstandige mensen hier zijn! :P
Nou Bart, Gert was, dankzij zijn reclama, bijna "los" -1( -1(. Paar mooie Saxen bij hem kunnen kopen, o.a. 'Col du Pourtalet' -2(

Citaat van: Bart Moerland op  9 maart 2012, 23:07:17
een wild collected burseriana in een tufsteen....voor het 8e jaar...weinig groei...elk jaar zulke bloei......
En dat missen jullie morgen allemaal 'Live' hier....ach arme vergadering bezoekers ))2
Jammer dat die burseriana zo traag groeit Bart, best een bjoety en dat 'missen' valt wel meer hoor, dankzij dit geweldige forum, zien we het toch wel 8)

Wim Boens

Saxjes:

Saxifraga 'George Gershwin'
Saxifraga 'Kampa'
Saxifraga 'Marilyn Monroe'
Wim Boens
Wingene - West-Vlaanderen

Website VRV: http://www.vrvforum.be/
Facebook pagina VRV: http://www.facebook.com/pages/VRV-Vlaamse-Rotsplanten-Vereniging/351755598192270

Frankie Wulleman

Citaat van: Wim Boens op 10 maart 2012, 19:04:03
Saxjes:

Saxifraga 'George Gershwin'
Saxifraga 'Kampa'
Saxifraga 'Marilyn Monroe'

'Kampa' is ook een mooie, Wim. Doet me een beetje denken aan 'Jan Neruda', komt natuurlijk ook uit de Megaseaeflora-groep.
S. 'Hidde'. (foto 1)
S. 'Vincent Van Gogh' (foto 2)
Heel mooi is ook deze S. 'Satchmo' (foto 3) uit de Blues groep.
'Winifred' (foto 4)



Lichtervelde, West-Vlaanderen

Bart Moerland

Ja Cor..............ik weet het...hij kon het niet laten.......Gert was nog niet uit het kassencomplex of hij belde me al op om het er goed in te wrijven!

tsja van je collega's moet je het maar hebben :P
'Saxifrages...the Backbone of the real Rockgarden'

Theo Stronks

Nou Bart wij hebben genoten vandaag,heb nog een mooie Saxifraga Nimbus op de kop weten te tikken bij een gerenomeerd kweker.
Heb onze waakhond al geinstrueerd voor evt indringers.
Was jou dag overigens geslaagd?

Jan Fouquaert

Heel mooie Saxen Wim en Frank.
Hierbij een foto van de door mij fel bewierookte 'Allendale Charm', na lang wachten eindelijk in de startblokken, maar hij moet nog vertrekken.
Daarna Saxifraga Kathleen, nog altijd op dezelfde plaats sinds 1998, ze groeit het liefst tegen een grote marmerrotsblok, soms groeit zij er van weg. Maar dan wordt ze fel teruggefloten door het ongenadige zonlicht dat de groene, van de steen weg groeiende scheutjes neerbliksemt en tot bruine hoopjes doet verworden, die dan netjes opgeruimd worden door pissebedden, regenwormen en andere nuttige beestjes. De daardoor ontstane humus wordt gretig door onze Kathleen opgesoupeerd en die heeft dan de optie : zich tegen haar favoriete rots aanvleien of hardnekkig de staalharde zonnestralen trotseren ... :-\ ;D
Twee meter daar vandaan Saxifraga Antonio Vivaldi, krijgt redelijk wat zon en heeft dat voor een goede bloei blijkbaar nodig. Ik heb nog twee plantjes van die Antonio meer in de schaduw staan, en daar staat geen enkele bloem op. :o
www.rots-plant.be  -  website over juwelen

Frankie Wulleman

Hele bloeirijke saxen zijn dat, Jan. Hier bloeit S. burseriana var. burseriana iets minder dan andere jaren.
Lichtervelde, West-Vlaanderen

Cor van Kapel

Citaat van: Frankie Wulleman op 11 maart 2012, 09:39:21
Hele bloeirijke saxen zijn dat, Jan. Hier bloeit S. burseriana var. burseriana iets minder dan andere jaren.
Volgens mij ben je een beetje verwent Frankie :-X, ik tel 14 bloemen en nog een aantal op komst en dat op een plantje van ....... 5cm doorsnede --19. Volgens mij doet hij aardig z'n best 8).

Wim Boens

Heel mooie Saxen, allemaal!

Hier toont Saxifraga 'Ludmilla Subrova' ook wat kleur!
Wim Boens
Wingene - West-Vlaanderen

Website VRV: http://www.vrvforum.be/
Facebook pagina VRV: http://www.facebook.com/pages/VRV-Vlaamse-Rotsplanten-Vereniging/351755598192270

Theo Stronks

Een Saxifraga die het goed in de tufsteen,Sax. Frank Sinatra.