Overige houtige gewassen

Gestart door Frankie Wulleman, 3 april 2010, 19:28:53

Vorige topic - Volgende topic

Luc Gilgemyn

Citaat van: Frankie Wulleman op 23 maart 2014, 00:15:05
Citaat van: Luc Gilgemyn op 22 maart 2014, 21:55:17
Citaat van: Frankie Wulleman op 22 maart 2014, 17:04:59
Deze Prunus incisia ‘Ko-Jo-No-Mai' is nog een klein struikje in de rotstuin.

Hij blijft het niet Frankie  ))8 --13 - hier staat hij al een 15 jaar en wordt elk jaar ca 20 cm ingesnoeid  --7 --7
Ik probeer hem kleiner dan 2,5 m te houden...  :-\

Bijna niet te geloven, Luc, kun je hem echt niet kleiner houden... ?

Misschien als je vroeger begint met snoeien dan ikzelf heb gedaan Frankie.
Bij mij staat hij aan de zijkant naar de buur toe en ik zag hem dus wel graag enige hoogte krijgen... ;)
Harelbeke-West-Vlaanderen

Gerrit Roest

Lithodora zahnii in bloei, voor de foto nog in een pot en na de foto uitgeplant op een zonnige plaats
Gerrit Roest
Reusel, Noord-Brabant, Nederland

Gert Hoek

Citaat van: Theo Stronks op  8 juni 2013, 14:39:27
De bloei van deze Rhododendron lepidostyllum is misschien niet zo spectaculair.
Het bijna blauwe blad maakt hem toch nog aantrekkelijk,staat in de turf.

Wat een prachtig ding Theo ((14

Wim Boens

Deze ijle Sorbus is voor mij een van de mooiste soorten uit dit geslacht: Sorbus caloneura.
Wim Boens
Wingene - West-Vlaanderen

Website VRV: http://www.vrvforum.be/
Facebook pagina VRV: http://www.facebook.com/pages/VRV-Vlaamse-Rotsplanten-Vereniging/351755598192270

Wim Boens

Exochorda x macrantha 'The Bride' in bloei.
Wim Boens
Wingene - West-Vlaanderen

Website VRV: http://www.vrvforum.be/
Facebook pagina VRV: http://www.facebook.com/pages/VRV-Vlaamse-Rotsplanten-Vereniging/351755598192270

Theo Stronks

Een foto van de Rhododendron "Patty Bee". zeer lichtgeel van kleur.

Johan Keulemans

De seringen (Syringa) komen ook in bloei.
Alsook Viburnum plicatum 'Mariesii'
Er zijn mensen die veel praten maar weinig zeggen en er zijn mensen die weinig praten maar veel zeggen.

The Host of the Seraphim (DCD)

Bart Moerland

Deze al oude Rhamnus microcarpa zit helemaal vol met kleine groen/gele bloempjes.

'Saxifrages...the Backbone of the real Rockgarden'

Luc Gilgemyn

Acer palmatum 'Des Hoyo' is wel erg rood !

Cercis chinensis 'Avondale' in volle bloei.

De zijborder/haag komt op kleur !



Harelbeke-West-Vlaanderen

Bert Stegeman

Toch een paradijs op aarde u tuin Luc.
Echt eentje om u tegen te zeggen. ((12 ((14

Luc Gilgemyn

Citaat van: Bert Stegeman op 15 april 2014, 21:52:53
Toch een paradijs op aarde u tuin Luc.
Echt eentje om u tegen te zeggen. ((12 ((14

((13
Harelbeke-West-Vlaanderen

Theo Stronks

De 1e foto (dit jaar) van de Paeonia lutea.

Frankie Wulleman

Ook de wilgjes staan nu allemaal opnieuw in blad, zoals deze S. boydii (foto 1) en S. simulatrix (foto 2)
Lichtervelde, West-Vlaanderen

Johan Keulemans

Hebe ochracea begint er stilaan ook aan.
Er zijn mensen die veel praten maar weinig zeggen en er zijn mensen die weinig praten maar veel zeggen.

The Host of the Seraphim (DCD)

Ruben Billiet

Quercus dentata 'Carl ferris miller' krijgt reeds vorm (is pas 2de jaar na aanplant).

" Quercus dentata ‘Carl Ferris Miller’ is een cultivar van de Grootbladige Aziatische of Japanse keizereik, die recent geselecteerd werd omwille van zijn spectaculaire rode herfstkleur. Hij is afkomstig van zaad dat door Robert en Jelena de Belder van het Arboretum Kalmthout in 1976 in Korea in het wild werd ingezameld en werd gezaaid op hun domein Hemelrijk in Essen (België).
Een bijzonder kenmerk van Q. dentata zijn de uitzonderlijk grote bladeren die tot 40 cm lang kunnen worden en de hele winter aan de boom blijven hangen. Ook de dikke, behaarde twijgen zijn opvallend.
In het wild kan Q. dentata uitgroeien tot een imposante boom van 20-30 m hoog en bijna even breed. In West-Europa is hij meestal veel kleiner en haalt hij zelden 20 m. Gehoopt wordt dat nieuwe introducties afkomstig uit koudere gebieden in Korea, mogelijk beter aangepast zijn aan het klimaat in West-Europa.
Q. dentata werd waarschijnlijk in 1830 via de haven van Gent (België) in Europa geïntroduceerd door de Nederlands-Duitse arts en botanicus Philipp von Siebold, die in opdracht van de Nederlandse Oost-Indië Compagnie op het eiland Deshima voor de kust van Japan verbleef en van daaruit tal van Japanse planten heeft geïntroduceerd.
In China en Japan wordt hij vaak aangeplant bij tempels en privéwoningen als gelukssymbool. In het Japans heet hij de Daymio-eik, ter herinnering aan een legendarische Japanse Samoerai. Het blad wordt in Japan traditioneel gebruikt om voedingswaren te verpakken om ze te kunnen stomen, en als verpakking voor rijstgebakjes"[/i][/i][/i]